LIGHT – z PEHD do wnętrza budynku

#oczyszczanie  #separator  #separatory #garaże #parkingi  #deszczówka  #wodydeszczowe  #systemypodczyszczające

Wizualizacja poglądowa

CECHY URZĄDZENIA:

/ PROCES OCZYSZCZANIA: Efektywny rozdział frakcji zanieczyszczeń dzięki zastosowaniu dwóch procesów w separatorze – flotacji i sedymentacji. 
/ FILTRY: Maty filtracyjne BLUEclear o specjalnej strukturze oczkowo-siatkowej zapewniającej wysoką sprawność podczyszczania, wytrzymałe na nacisk osiowy do 130 kN/m2
/
EFEKT OCZYSZCZANIA: ≤ 1 [mg/l] substancji ropopochodnych na wylocie.
/ ZBIORNIK: monolityczny zbiornik wykonany metodą odlewu rotacyjnego z PE grubość ścianki 12 mm,  dostępna również opcja ze zbiornikiem wykonywanym na wymiar.

/ DOKUMET ODNIESIENIA: PN-EN 858
/ CERTYFIKAT: ECO-friendly potwierdzający ekologiczną i bezpieczną pracę separatora.

/ OPCJE WYKONANIA:   

  • Separator 
  • Separator zintegrowany z osadnikiem
  • Separator zintegrowany z osadnikiem i komorą pomp
  • Separator zintegrowany z osadnikiem i komorą pomp – 1 pompa
  • Separator zintegrowany z osadnikiem i komorą pomp –  2 pompy + sterowanie

/ DODATKOWE WYPOSAŻENIE:   

  • Sygnalizacja alarmowa (sonda osadu / sonda oleju / sonda przepełnienia) – opcja 
  • Króciec do podłączenia wozu G2″

ZAKRES STOSOWANIA I ZASADA DZIAŁANIA
Separatory substancji ropopochodnych PURABLUE® LIGHT przeznaczone są do zatrzymywania substancji ropopochodnych i zawiesin. Idealne rozwiązanie przy ograniczonych powierzchniach dla projektowanych urządzeń. Stworzony z myślą o zaoszczędzeniu miejsca w takich inwestycjach jak parkingi podziemne i garaże dzięki swej monolitycznej i zwartej budowie.
Zbiorniki wykonywane są z polietylenu w technologii odlewania rotacyjnego. Zbiorniki mogą być wyposażone w akcesoria, takie jak nadbudowy i pokrywy
polietylenowe, króciec odpowietrzający, przepust kablowy. W zależności od grubości ścianki 8 / 12 mm mogą być zastosowane jako urządzenia montowane w komorach podposadzkowych tzw. „wannach” lub jako wolnostojące w pomieszczeniach do tego przeznaczonych.
Wewnątrz separatora znajduje się szafa filtracyjna z matami filtracyjnymi o specjalnej strukturze oczkowo-siatkowej zapewniającej wysoką sprawność oczyszczania. Maty filtracyjne BLUEclear wykonane z materiału o dużej twardości, niechłonącego wodę, co ułatwia ich wyjmowanie oraz czyszczenie. Charakteryzują się o wiele większą trwałością w stosunku do tradycyjnych gąbek filtracyjnych.
Automatyczne zamknięcie na odpływie z gumową uszczelką zapobiega przedostawaniu się zanieczyszczeń poza separator. Kształt pływaka zapobiega klinowaniu się zamknięcia na odpływie podczas falowania.
Separatory w wersji LIGHT III zintegrowane z komorą pomp wyposażone są w układy 1 lub 2 pompowe wraz z pełnym orurowaniem i armaturą odcinającą.
W standardzie dla układów 2-pompowych (praca 1+1) znajduje się także szafka automatyki.